Fauna a flóra v Izraeli

Klima v Izraeli je subtropické, v létě jsou zde vysoké teploty a minimum srážek, v zimě jsou pak srážky husté a na severní vysočině je počasí v tomto období velmi chladné. Důležitou roli zde hraje řeka Jordán, která zavlažuje jinak suchou půdu. Jordán protéká ze severu Galilejským jezerem a dále se vlévá do Mrtvého moře.

Flóra: Původní vegetace Izraele byla postupem času vymícena a na její místo byly vysázeny citrusovníky, eukalypty, jehličnany a různé druhy palem. Na severu a v centrální vysočině se vyskytuje převážně křovinná vegetace. Na venkově se setkáte s poli a sady a časté jsou i krásné zahrady. Vše však musí být uměle zavlažováno. Mnoho druhů flóry najdete v rezervacích a Národních parcích.

Fauna: Izrael leží u Rudého moře a tak se pyšní pestrou a bohatou mořskou faunou i flórou. Na jihu, v oblasti Negeyské pouště, se vyskytují hadi, pavouci, supi, velbloudi atd. V rezervacích, dále od civilizace, žijí např. kozorožci, gepardi, gazely… V severních částech se vyskytují lišky, vlci, hyeny. Vyskytuje se zde mnoho druhů ptactva i obojživelníků.

Mohlo by se vám líbit...